Preskočiť na obsah

Ťažko dostupné značky v jednom obchode

Značky, ktoré u vás ťažko zoženiete – všetky v jednom obchode

Pomoc a kontakt
  • Slovensko (EUR €)
Medpak
Účet Košík
  • Vitamíny a doplnky stravy
    • Vitamíny a doplnky stravy
    • Aminokyseliny
      • L-Arginín
      • L-Karnitín
      • L-Karnozín
      • L-Citrulín
      • L-Glutatión
      • L-Glutamín
      • L-Lyzín
      • L-Prolín
      • L-Teanín
      • L-Tryptofán
      • L-Tyrozín
      • N-Acetyl cysteín (NAC)
    • Antioxidanty
      • Alfa-lipoová kyselina
      • Astaxantín
      • Koenzým Q10 (CoQ10)
      • Luteín a zeaxantín
      • Kvercetín
      • Resveratrol
    • Byliny
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberín
      • Cascara Sagrada
      • Mačací pazúr (Uña de Gato)
      • Kurkumín a kurkuma
      • Púpavový koreň
      • Čertov pazúr
      • Echinacea
      • Cesnak
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Červený ďatelina
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Minerály
      • Chróm
      • Vápnik
      • Jód
      • Železo
      • Horčík
      • Draslík
      • Selén
      • Kremík
      • Zinok
    • Vitamíny
      • Vitamín A
      • Vitamín B
      • Vitamín C
      • Vitamín D
      • Vitamín E
      • Vitamín K
      • Multivitamíny
    • Rybí olej a omega mastné kyseliny (EPA, DHA)
    • Kolagén
    • Probiotiká
    • Melatonín
    • Zelené potraviny a superpotraviny
  • Ciele pre zdravie
    • Ciele pre zdravie
    • Mozog a kognitívne funkcie
    • Kosti, kĺby a chrupavky
    • Srdce a cievy
    • Detoxikácia a očista
    • Tráviaci systém
    • Energia
    • Oči a zrak
    • Vlasy, pokožka a nechty
    • Imunitný systém
    • Obličky a močové cesty
    • Dýchací systém
    • Spánok
    • Chudnutie
    • Zdravie mužov
    • Zdravie žien
    Všetko z kategórie Ciele pre zdravie →
  • Šport
    • Šport
    • Sacharidy

      Sacharidy

      Všetko z kategórie Sacharidy →
      • Carbo
      • Energetické gély
      • Izotonické nápoje
    • Kreatín

      Kreatín

      Všetko z kategórie Kreatín →
      • Kreatín malát
      • Kreatín monohydrát
    • Pred tréningom

      Pred tréningom

      Všetko z kategórie Pred tréningom →
      • Pred tréningom stimulanty
      • Pred tréningom pumpa
      • Pred tréningom shoty
      • Stimulanty
    • Proteínové prášky

      Proteínové prášky

      Všetko z kategórie Proteínové prášky →
      • Rastlinné proteíny
      • Zmesi srvátkovej bielkoviny
      • Koncentrát srvátkovej bielkoviny (WPC)
      • Izolát srvátkovej bielkoviny (WPI)
    • Prírastok hmotnosti

      Prírastok hmotnosti

      Všetko z kategórie Prírastok hmotnosti →
      • Gainer-y
    • Spaľovače tuku
    • Regenerácia
    • Posilňovače testosterónu
    Všetko z kategórie Šport →
  • Krása
    • Krása
    • Kúpanie a sprcha

      Kúpanie a sprcha

      Všetko z kategórie Kúpanie a sprcha →
      • Kúpeľňové doplnky
      • Kúpacie bomby a soli
      • Telové peelingy
      • Sprchové gély
      • Mydlá
    • Telová kozmetika

      Telová kozmetika

      Všetko z kategórie Telová kozmetika →
      • Dezodoranty a antiperspiranty
      • Telové mleká, masla, krémy a oleje
    • Pleťová kozmetika

      Pleťová kozmetika

      Všetko z kategórie Pleťová kozmetika →
      • Očné krémy
      • Pleťové krémy
      • Pleťové kyseliny, oleje a séra
      • Čistenie pleti
      • Hydroláty, hmly a toniká
      • Masky a íly
    • Ruky a nohy

      Ruky a nohy

      Všetko z kategórie Ruky a nohy →
      • Liečba kurích ok, mozoľov a vbočených palcov
      • Starostlivosť o nohy
      • Starostlivosť o ruky
    • Vlasová kozmetika

      Vlasová kozmetika

      Všetko z kategórie Vlasová kozmetika →
      • Kondicionéry
      • Farbenie vlasov
      • Vlasové masky
      • Vlasové oleje, séra a spreje
      • Šampóny
    • Intímna hygiena

      Intímna hygiena

      Všetko z kategórie Intímna hygiena →
      • Gély a mydlá
      • Vložky, slipové vložky, tampóny
    • Starostlivosť o ústa

      Starostlivosť o ústa

      Všetko z kategórie Starostlivosť o ústa →
      • Ústne vody
      • Zubné kefky
      • Zubné pasty
      • Náhradné hlavice kefiek
    • Ochrana pred slnkom

      Ochrana pred slnkom

      Všetko z kategórie Ochrana pred slnkom →
      • Opaľovacie krémy a emulzie
    Všetko z kategórie Krása →
  • Make-up
    • Make-up
    • Make-up na tvár
      • BB a CC krémy
      • Podkladové krémy
      • Podkladové krémy v podobe vankúšikov
      • Iný make-up na tvár
    • Make-up na pery
      • Rúže
      • Tóny a lesky na pery
      • Péče o pery
    • Make-up na oči
      • Riasenky
    • Nástroje a príslušenstvo na make-up
  • Mama a bábätko
    • Mama a bábätko
    • Tehotenstvo a materstvo

      Tehotenstvo a materstvo

      Všetko z kategórie Tehotenstvo a materstvo →
      • Plánovanie tehotenstva a testy
      • Starostlivosť v tehotenstve
      • Zdravie v tehotenstve
      • Dojčenie
      • Starostlivosť o pokožku a telo
    • Kŕmenie detí

      Kŕmenie detí

      Všetko z kategórie Kŕmenie detí →
      • Cumlíky na dojčenské fľaše
      • Dojčenské fľaše
      • Poháriky
      • Príslušenstvo na kŕmenie
      • Uchovávanie potravín
    • Zdravie detí
    • Detská hygiena
    • Detská výživa
    • Cumlíky
    Všetko z kategórie Mama a bábätko →
  • Domov
    • Domov
    • Aromaterapia
      • Difúzory a rozprašovače
      • Sady éterických olejov
      • Jednotlivé éterické oleje
      • Vonné oleje
      • Vonné tyčinky
    • Ochrana sluchu
      • Chrániče sluchu
      • Doplnky na ušné zátky
      • Ušné zátky
    • Domáca starostlivosť a čistenie
      • Čistiace prostriedky do kúpeľne
      • Eco Zone 🍃
      • Čistiace prostriedky do kuchyne
      • Pracie prostriedky
      • Univerzálne čistiace prostriedky
      • Neutralizátory pachov
    • Ochrana pred hmyzom a kliešťami
      • Elektronické odpudzovače kliešťov
      • Odpudzovače hmyzu
    • Domáce zvieratá
      • Doplnky pre zvieratá
      • Krmivo a pochúťky pre zvieratá
      • Starostlivosť a hygiena zvierat
      • Doplnky stravy pre zvieratá
      • Ochrana pred kliešťami a blechami
    • Saunové doplnky
      • Saunový éterický olej
      • Saunové nástroje a vybavenie
    • Filtrácia vody a fľaše
      • Fľaše na vodu
      • Filtre na vodu
  • Zdravie
    • Zdravie
    • Zdravá výživa

      Zdravá výživa

      Všetko z kategórie Zdravá výživa →
      • Nápoje a miešané nápoje
      • Raňajky a cereálie
      • Káva a čaj
      • Oleje a octy
      • Zdravé nápoje a džúsy
      • Zdravé občerstvenie
      • Bylinky a korenie
      • Džemy, med a sladké nátierky
      • Oriešková masla
      • Cestoviny a rezance
      • Omáčky a dochucovadlá
      • Športová výživa
      • Alternatívy cukru
      • Všetko z kategórie Zdravá výživa →
    • Intímne zdravie

      Intímne zdravie

      Všetko z kategórie Intímne zdravie →
      • Kondómy
      • Lubrikačné gély a intímna starostlivosť
      • Produkty pre dospelých
    • Zdravotnícke potreby a testy
    Všetko z kategórie Zdravie →
  • Značky
    • Značky
    • Naše značky
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top značky
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nové značky
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    Všetky značky A–Z →
  • Výpredaj
  • Imunitná sezóna
  1. Domov
  2. Zdravie
  3. Zdravá výživa
  4. Oleje a octy

Oleje a octy

(107 produktov)
  • Nápoje a miešané nápoje
  • Raňajky a cereálie
  • Káva a čaj
  • Oleje a octy
  • Zdravé nápoje a džúsy
  • Zdravé občerstvenie
  • Bylinky a korenie
  • Džemy, med a sladké nátierky
  • Oriešková masla
  • Cestoviny a rezance
  • Omáčky a dochucovadlá
  • Športová výživa
  • Alternatívy cukru
  • Najrelevantnejšie
  • Najpredávanejšie
  • Abecedne, od A po Z
  • Abecedne, od Z po A
  • Cena, od najnižšej po najvyššiu
  • Cena, od najvyššej po najnižšiu
  • Dátum, od najstarších po najnovšie
  • Dátum, od najnovších po najstaršie
Zobraziť ako

  • vitamíny, minerály, probiotiká a starostlivosť o pleť na jeseň



    Pozrite si teraz
  • Bilovit Black Cumin Oil Cold Pressed - 250 ml Bilovit Black Cumin Oil Cold Pressed - 250 ml Bilovit Black Cumin Oil Cold Pressed - 250 ml Bilovit Black Cumin Oil Cold Pressed - 250 ml
    Vypredané

    Bilovit

    Bilovit Čierny rascový olej lisovaný za studena - 250 ml

    22 reviews
    Bežná cena €10.99
    Jednotková cena€43.96 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Bilovit Black Cumin Oil Cold Pressed - 500 ml Bilovit Black Cumin Oil Cold Pressed - 500 ml Bilovit Black Cumin Oil Cold Pressed - 500 ml Bilovit Black Cumin Oil Cold Pressed - 500 ml

    Bilovit

    Bilovit Čierny rascový olej lisovaný za studena - 500 ml

    21 reviews
    Bežná cena €20.59
    Jednotková cena€41.18 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Olvita Cold-Pressed Blackcurrant Seeds Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Blackcurrant Seeds Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Blackcurrant Seeds Oil Unpurified - 250 ml

    Olvita

    Olvita Olej zo semien čiernych ríbezlí lisovaný za studena, neočistený - 250 ml

    7 reviews
    Bežná cena €40.99
    Jednotková cena€163.96 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Bilovit Black Cumin Oil Cold Pressed - 1000 ml Bilovit Black Cumin Oil Cold Pressed - 1000 ml Bilovit Black Cumin Oil Cold Pressed - 1000 ml
    Vypredané

    Bilovit

    Bilovit Čierny rascový olej lisovaný za studena - 1000 ml

    16 reviews
    Bežná cena €34.79
    Jednotková cena€34.79 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Olvita Cold-Pressed Black Cumin Oil Unpurified - 500 ml

    Olvita

    Olvita Čierny rascový olej lisovaný za studena, neočistený - 500 ml

    6 reviews
    Bežná cena €34.29
    Jednotková cena€68.58 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Olvita Cold-Pressed Thistle Oil Unpurified - 500 ml

    Olvita

    Olvita Za studena lisovaný bodliakový olej neočistený - 500 ml

    8 reviews
    Bežná cena €12.49
    Jednotková cena€24.98 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Skoczylas Sea Buckthorn Oil - 250 ml Skoczylas Sea Buckthorn Oil - 250 ml

    Purelab Marek Skoczylas

    Skoczylas Rakytníkový olej - 250 ml

    8 reviews
    Bežná cena €18.59
    Jednotková cena€74.36 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Bragg Organic Apple Cider Vinegar Unpasteurised - 473 ml Bragg Organic Apple Cider Vinegar Unpasteurised - 473 ml Bragg Organic Apple Cider Vinegar Unpasteurised - 473 ml Bragg Organic Apple Cider Vinegar Unpasteurised - 473 ml Bragg Organic Apple Cider Vinegar Unpasteurised - 473 ml
    Vypredané

    Bragg

    Bragg Organický jablčný ocot nepasterizovaný - 473 ml

    9 reviews
    Bežná cena €11.69
    Jednotková cena€24.71 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Olvita Cold-Pressed Buckthorn Oil Unpurified - 100 ml

    Olvita

    Olvita Rakytníkový olej lisovaný za studena, neočistený - 100 ml

    3 reviews
    Bežná cena €18.89
    Jednotková cena€18.89 /100 ml
    Zobraziť podrobnosti
  • Alce Nero Apple Cider Vinegar Unfiltered - 500 ml Alce Nero Apple Cider Vinegar Unfiltered - 500 ml Alce Nero Apple Cider Vinegar Unfiltered - 500 ml

    Alce Nero

    Alce Nero Jablčný ocot nefiltrovaný - 500 ml

    4 reviews
    Bežná cena €4.99
    Jednotková cena€9.98 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Olvita Cold-Pressed Linseed Oil for the Dr Budwig Diet Unpurified - 500 ml

    Olvita

    Olvita Ľanový olej lisovaný za studena pre diétu Dr. Budwig Nečistený - 500 ml

    5 reviews
    Bežná cena €11.19
    Jednotková cena€22.38 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Fairchild's Organic Apple Cider Vinegar - 946 ml Fairchild's Organic Apple Cider Vinegar - 946 ml
    Vypredané

    Fairchild's

    Organický jablčný ocot Fairchild's – 946 ml

    6 reviews
    Bežná cena €23.49
    Jednotková cena€24.83 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Bilovit Mustard Oil Cold Pressed - 500 ml Bilovit Mustard Oil Cold Pressed - 500 ml Bilovit Mustard Oil Cold Pressed - 500 ml Bilovit Mustard Oil Cold Pressed - 500 ml

    Bilovit

    Bilovit Horčicový olej lisovaný za studena - 500 ml

    3 reviews
    Bežná cena €6.89
    Jednotková cena€13.78 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Bragg Organic Apple Cider Vinegar Unpasteurised - 946 ml
    Vypredané

    Bragg

    Bragg Organický jablčný ocot nepasterizovaný - 946 ml

    6 reviews
    Bežná cena €22.09
    Jednotková cena€23.35 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Bilovit Camelina Oil Cold Pressed - 1000 ml Bilovit Camelina Oil Cold Pressed - 1000 ml Bilovit Camelina Oil Cold Pressed - 1000 ml
    Vypredané

    Bilovit

    Bilovit Kamilkový olej lisovaný za studena - 1000 ml

    5 reviews
    Bežná cena €10.59
    Jednotková cena€10.59 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Olvita Cold-Pressed Black Cumin Oil Unpurified - 250 ml

    Olvita

    Olvita Čierny rascový olej lisovaný za studena, neočistený - 250 ml

    3 reviews
    Bežná cena €20.59
    Jednotková cena€41.18 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Skoczylas Black Cumin Seed Oil - 250 ml

    Purelab Marek Skoczylas

    Skoczylas Olej zo semien čiernej rasce - 250 ml

    2 reviews
    Bežná cena €11.89
    Jednotková cena€47.56 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Bilovit Golden Flaxseed Oil Cold Pressed - 1000 ml Bilovit Golden Flaxseed Oil Cold Pressed - 1000 ml
    Vypredané

    Bilovit

    Bilovit Zlatý ľanový olej lisovaný za studena - 1000 ml

    4 reviews
    Bežná cena €7.99
    Jednotková cena€7.99 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Olvita Cold-Pressed Avocado Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Avocado Oil Unpurified - 250 ml

    Olvita

    Olvita Avokádový olej lisovaný za studena, neočistený - 250 ml

    1 review
    Bežná cena €13.19
    Jednotková cena€52.76 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Bilovit Thistle Oil Cold Pressed - 1000 ml Bilovit Thistle Oil Cold Pressed - 1000 ml Bilovit Thistle Oil Cold Pressed - 1000 ml
    10% zľava

    Bilovit

    Bilovit Bodliakový olej lisovaný za studena - 1000 ml

    6 reviews
    Predajná cena €14.39 Bežná cena €15.99
    Jednotková cena€14.39 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Bilovit Evening Primrose Oil Cold Pressed - 250 ml Bilovit Evening Primrose Oil Cold Pressed - 250 ml Bilovit Evening Primrose Oil Cold Pressed - 250 ml
    10% zľava

    Bilovit

    Bilovit Evening Primrose Oil Cold Pressed - 250 ml

    No reviews
    Predajná cena €14.03 Bežná cena €15.59
    Jednotková cena€56.12 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Bilovit Thistle Oil Cold Pressed - 250 ml Bilovit Thistle Oil Cold Pressed - 250 ml Bilovit Thistle Oil Cold Pressed - 250 ml Bilovit Thistle Oil Cold Pressed - 250 ml

    Bilovit

    Bilovit Bodliakový olej lisovaný za studena - 250 ml

    1 review
    Bežná cena €5.49
    Jednotková cena€21.96 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Bilovit Safflower Oil Cold Pressed - 500 ml Bilovit Safflower Oil Cold Pressed - 500 ml Bilovit Safflower Oil Cold Pressed - 500 ml

    Bilovit

    Bilovit Svetlicový olej lisovaný za studena - 500 ml

    2 reviews
    Bežná cena €6.79
    Jednotková cena€13.58 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Predchádzajúce
  • Stránka 1 / 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 5
  • Ďalej

Oleje a octy na varenie sú základom kulinárskej dokonalosti aj výživového zdravia, a ponúkajú oveľa viac než len jednoduché prostriedky na varenie alebo zvýraznenie chuti. V spoločnosti Medpak, uznávame tieto základné kuchynské produkty ako mocné nástroje na transformáciu zdravia, starostlivo vyberáme za studena lisované oleje a prémiové octy, ktoré popri výnimočnej chuti prinášajú aj terapeutické účinky. Naša kolekcia siaha od liečivého oleja z čiernej rasce až po jablčný ocot bohatý na probiotiká, pričom každý výrobok bol vybraný pre svoju schopnosť podporovať pohodu a zároveň pozdvihnúť vaše kulinárske výtvory. Už viac ako 10 rokov slúžime zákazníkom, ktorí dbajú o svoje zdravie, v Nemecku, Litve, Holandsku, Taliansku, Slovensku, a Spojenom kráľovstve, a chápeme, že kvalitné kuchynské oleje a octy predstavujú každodennú príležitosť na výživu a uzdravenie.

Liečivá sila olejov lisovaných za studena

Oleje lisované za studena predstavujú koncentrovanú liečivú esenciu prírody, zachovávajúcu bioaktívne zlúčeniny, ktoré sa bežnými metódami spracovania často ničia. Technika lisovania za studena, využívajúca teploty nižšie ako 70 stupňov Celzia, zachováva integritu esenciálnych mastných kyselín, vitamínov, a fytochemikálií, ktoré poskytujú pozoruhodné zdravotné výhody. Tieto oleje s vysokým obsahom živín podporujú zdravie kardiovaskulárneho systému, znižujú zápalové procesy, zlepšujú kognitívne funkcie, a zvnútra podporujú žiarivú pokožku. Na rozdiel od rafinovaných olejov zbavených výživovej hodnoty, za studena lisované odrody poskytujú liečivé vlastnosti pri každom použití.

Naša kolekcia olejov na varenie a octov obsahuje oleje extrahované zo starostlivo vybraných semien a orechov, z ktorých každý ponúka jedinečné liečivé vlastnosti. Olej z čiernej rasce, uctievaný po stáročia v tradičnej medicíne, obsahuje tymochinón, zlúčeninu vykazujúcu sľubné protizápalové a imunitu podporujúce účinky. Ľanový olej poskytuje rastlinné omega-3 mastné kyseliny dôležité pre zdravie mozgu a hormonálnu rovnováhu. Olej z pestreca mariánskeho podporuje detoxikáciu pečene, zatiaľ čo olej z pupalky dvojročnej ponúka kyselinu gama-linolénovú pre hormonálne zdravie. Táto rozmanitosť zabezpečuje cielenú podporu výživy pri každodennom varení.

Pochopenie kvality a výberu oleja

Rozdiel v kvalite medzi olejmi lisovanými za studena a rafinovanými olejmi na varenie presahuje výživový obsah a zahŕňa chuť, arómu, a výkon pri varení. Prémiové oleje lisované za studena vykazujú žiarivé farby, ktoré odrážajú ich hustotu živín sýtozlatý ľanový olej, sýto jantárový olej z pšeničných klíčkov, alebo zelenkavý konopný olej. Tieto vizuálne indikátory signalizujú prítomnosť prospešných zlúčenín, ako sú karotenoidy, chlorofyl, a vitamín E. Výrazné vône kvalitných olejov zvýrazňujú pokrmy a zároveň potvrdzujú ich čerstvosť a silu.

Výber vhodných olejov pre rôzne kulinárske aplikácie maximalizuje zdravotné prínosy aj chuťové výsledky. Niektoré oleje vynikajú pri varení pri vysokých teplotách, zatiaľ čo iné vynikajú pri RAW aplikáciách, kde ich jemné živiny zostávajú neporušené. Naše podrobné popisy výrobkov usmerňujú optimálne použitie, čím sa zabezpečí, že zákazníci dosiahnu požadované výsledky pri zachovaní terapeutických vlastností týchto vzácnych olejov. Pochopenie dymových bodov, chuťových profilov, a nutričných hodnôt umožňuje informované rozhodnutia pri výbere olejov na varenie a octu.

Ocot ako funkčný nápoj a esencia na varenie

Úloha octu v našej kategórii olejov na varenie a octu presahuje kulinárske aplikácie a zahŕňa silné zdravotné výhody pri konzumácii ako funkčného nápoja. Jablčný ocot, najmä nepasterizované odrody obsahujúce prospešnú materskú kultúru, podporuje zdravie tráviaceho traktu, reguláciu hladiny cukru v krvi, a prirodzené detoxikačné procesy. Moderný výskum potvrdzuje tradičné využitie, a ukazuje, ako kyselina octová a probiotiká v kvalitnom octe prispievajú k zdraviu metabolizmu a imunitnej funkcii.

Nápoje na báze octu predstavujú nový wellness trend, ktorý má korene v starovekých praktikách. Zriedený jablčný ocot konzumovaný pred jedlom môže zlepšiť citlivosť na inzulín a podporiť pocit sýtosti, podporujúci ciele regulácie hmotnosti. Pri fermentačnom procese, pri ktorom vzniká ocot, vznikajú prospešné enzýmy a kyseliny, ktoré zlepšujú vstrebávanie živín z iných potravín. Náš výber kladie dôraz na RAW, nefiltrované octy zachovávajúce tieto bioaktívne zlúčeniny pre maximálny terapeutický prínos.

Špecializované oleje na cielenú podporu zdravia

Okrem bežných kuchynských olejov, naša kolekcia obsahuje špecializované druhy, ktoré riešia špecifické zdravotné problémy prostredníctvom koncentrovanej výživy. Rakytníkový olej dodáva vzácne omega-7 mastné kyseliny podporujúce zdravie slizníc a regeneráciu pokožky. Olej zo semien čiernych ríbezlí poskytuje vyvážený pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín, ktoré v modernej strave často chýbajú. Tieto špeciálne oleje v rámci nášho sortimentu kuchynských olejov a octov ponúkajú cielenú suplementáciu prostredníctvom potravín, čím sa predchádza potrebe samostatných doplnkov.

Avokádový olej predstavuje univerzálnu možnosť kombinujúcu vysoký bod zadymenia s výnimočnou výživovou hodnotou. Je bohatý na mono UNS aturované tuky a luteín, podporuje zdravie srdca a zároveň zvyšuje vstrebávanie vitamínov rozpustných v tukoch zo zeleniny. Kamilkový olej, starobylá plodina zažíva obnovený záujem, poskytuje udržateľný zdroj omega-3 s prirodzenou stabilitou zabraňujúcou žltnutiu. Takáto rozmanitosť zaručuje možnosti pre každú stravovaciu preferenciu a zdravotný cieľ.

Tradičná múdrosť sa stretáva s modernou vedou

Terapeutické používanie kuchynských olejov a octov trvá tisícročia naprieč kultúrami, pričom moderná veda čoraz viac potvrdzuje tradičné aplikácie. Olej z čiernej rasce, spomínaný v starovekých textoch ako liečiaci všetko okrem smrti, vykazuje v súčasných štúdiách merateľné účinky na imunitné funkcie, alergie, a metabolické zdravie. Táto konvergencia tradičnej múdrosti a vedeckého overenia usmerňuje náš výber produktov, čím zabezpečuje ponuku s historickým významom aj prínosom založeným na dôkazoch.

Horčicový olej, dlhodobo používaný v ajurvédskej medicíne, vykazuje antimikrobiálne vlastnosti a zároveň dodáva jedlám výraznú chuť. Olej z pšeničných klíčkov koncentruje vitamín E v biologicky dostupnej forme, podporujúcej bunkové zdravie a prirodzené procesy proti starnutiu. Naša kolekcia olejov a octov na varenie spája starodávnu liečivú múdrosť s modernými výživovými potrebami.

Udržateľné získavanie a zabezpečenie kvality

Kvalita olejov a octov na varenie začína výberom materiálu RAW a pokračuje v každom kroku spracovania. Naši dodávatelia dodržiavajú prísne normy pre kvalitu semien a plodov, čím zabezpečujú, že oleje pochádzajú zo správne vyzretých, zdrojov bez kontaminácie. Zariadenia na lisovanie za studena využívajú zariadenia z nehrdzavejúcej ocele a monitorovanie teploty, aby sa zachovali jemné živiny a zároveň sa zabránilo oxidácii. Vďaka tejto pozornosti venovanej detailom si oleje zachovávajú maximálnu terapeutickú hodnotu.

Udržateľnosť životného prostredia ovplyvňuje výber našich produktov, uprednostňujeme dodávateľov, ktorí používajú metódy ekologického poľnohospodárstva a minimálne spracovanie. Mnohé z uvedených olejov pochádzajú z plodín, ktoré si vyžadujú menej zdrojov ako konvenčné možnosti, podporujúce osobné zdravie aj zdravie planéty. Sklenené obaly chránia kvalitu oleja a zároveň znižujú množstvo plastového odpadu, čo odráža komplexné úvahy o udržateľnosti v celom našom sortimente olejov na varenie a octov.

Praktické aplikácie a pokyny na používanie

Maximalizácia prínosov prémiových olejov na varenie a octov si vyžaduje pochopenie optimálnych metód používania. Oleje lisované za studena bohaté na polyatúrne tuky UNS sa najlepšie uplatnia pri nízkoteplotných aplikáciách šalátové dresingy, dokončovacie oleje, alebo pri šetrnom saturovaní. Správne skladovanie týchto olejov v chladných, tmavých podmienkach zachováva ich výživovú integritu a zabraňuje žltnutiu. Nákup malých šarží zaručuje čerstvosť, pretože oleje s vysokým obsahom živín majú kratšiu trvanlivosť ako rafinované alternatívy.

Použitie octu presahuje rámec varenia a zahŕňa aj wellness injekcie, na oplachovanie vlasov, a prírodné čistiace prostriedky. Vytváranie každodenných wellness tonikov riedením jablčného octu s vodou a voliteľne s medom poskytuje jednoduchú metódu na využitie jeho výhod. Všestrannosť kvalitného octu z neho robí cenný doplnok k prírodným zdravotným postupom a zároveň slúži na tradičné kulinárske účely pri marinovaní, nakladaní, a zvýrazňovaní chuti.

Integrácia s holistickými zdravotnými postupmi

Pohľad na kuchynské oleje a ocot ako na každodenný liek mení bežnú prípravu jedla na vedomú podporu zdravia. Dôraz stredomorskej stravy na kvalitný olivový olej koreluje so zníženým rizikom chronických ochorení, a ukazuje, ako každodenný výber oleja ovplyvňuje dlhodobé zdravotné výsledky. Výberom olejov na základe ich terapeutických vlastností, a nie len kuchynskej funkcie, sa každé jedlo stáva príležitosťou na cielené dodanie výživy.

Striedanie rôznych olejov zabezpečuje rozmanitý príjem živín a zároveň zabraňuje nadmernej konzumácii omega-6, ktorá je bežná pri závislosti od jedného oleja. Vytváranie personalizovaných zmesí olejov umožňuje prispôsobenie individuálnym zdravotným potrebám kombinovanie protizápalových olejov na podporu kĺbov alebo olejov na vyrovnávanie hormonálnej rovnováhy pre zdravie žien. Tento strategický prístup k olejom na varenie a octom ich povyšuje zo základných potravín v špajze na funkčné potraviny podporujúce komplexný wellness.

Premeňte svoju kuchyňu na wellness centrum

Oleje na varenie a octy v našej kolekcii predstavujú viac než len kulinárske prísady ponúkajú každodenné možnosti zlepšenia zdravia prostredníctvom uvedomelého výberu potravín. Či už hľadáte špecifické terapeutické účinky, alebo jednoducho prechádzate na výživovo bohaté alternatívy, náš starostlivo vybraný výber vám zabezpečí prístup k produktom prvotriednej kvality, ktoré podporia vašu cestu za zdravím. Každá fľaša obsahuje koncentrovanú rastlinnú múdrosť, pripravenú premeniť bežné jedlá na výživné, liečivé zážitky. Preskúmajte našu kolekciu Toda y a zistite, ako môžu terapeutické oleje na varenie a funkčné octy revolučne zmeniť vašu kuchyňu aj vaše zdravie.

Medpak

Objavte Medpak – vašu dôveryhodnú adresu pre prémiové produkty v oblasti zdravia a wellness už od roku 2014. Z Krakova v Poľsku dodávame starostlivo vybrané výživové doplnky, fitness príslušenstvo a kozmetiku zákazníkom po celej Európe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Slovensko (EUR €)

Informácie

  • Zásady ochrany súkromia
  • Reklamačný poriadok
  • Podmienky služby
  • Odstúpenie od zmluvy
  • Navrhnite produkt

Zákaznícky servis

  • O nás
  • Informácie o platbe
  • Informácie o doprave
  • Vrátenie a výmeny
  • Impressum
  • Blog
  • Naša veľkoobchodná stránka
  • Kontakt

Kontakt

Telefón: +48 12 446 64 99

E-mail: info@medpak.shop

Po–Pi: 08:00-16:00

Kontaktujte nás

© 2026 Medpak.
Akceptované platobné metódy
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vyberte možnosti

Položka bola pridaná do vášho košíka.

Zobraziť košík