Preskočiť na obsah

Ťažko dostupné značky v jednom obchode

Značky, ktoré u vás ťažko zoženiete – všetky v jednom obchode

Pomoc a kontakt
  • Slovensko (EUR €)
Medpak
Účet Košík
  • Vitamíny a doplnky stravy
    • Vitamíny a doplnky stravy
    • Aminokyseliny
      • L-Arginín
      • L-Karnitín
      • L-Karnozín
      • L-Citrulín
      • L-Glutatión
      • L-Glutamín
      • L-Lyzín
      • L-Prolín
      • L-Teanín
      • L-Tryptofán
      • L-Tyrozín
      • N-Acetyl cysteín (NAC)
    • Antioxidanty
      • Alfa-lipoová kyselina
      • Astaxantín
      • Koenzým Q10 (CoQ10)
      • Luteín a zeaxantín
      • Kvercetín
      • Resveratrol
    • Byliny
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberín
      • Cascara Sagrada
      • Mačací pazúr (Uña de Gato)
      • Kurkumín a kurkuma
      • Púpavový koreň
      • Čertov pazúr
      • Echinacea
      • Cesnak
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Červený ďatelina
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Minerály
      • Chróm
      • Vápnik
      • Jód
      • Železo
      • Horčík
      • Draslík
      • Selén
      • Kremík
      • Zinok
    • Vitamíny
      • Vitamín A
      • Vitamín B
      • Vitamín C
      • Vitamín D
      • Vitamín E
      • Vitamín K
      • Multivitamíny
    • Rybí olej a omega mastné kyseliny (EPA, DHA)
    • Kolagén
    • Probiotiká
    • Melatonín
    • Zelené potraviny a superpotraviny
  • Ciele pre zdravie
    • Ciele pre zdravie
    • Mozog a kognitívne funkcie
    • Kosti, kĺby a chrupavky
    • Srdce a cievy
    • Detoxikácia a očista
    • Tráviaci systém
    • Energia
    • Oči a zrak
    • Vlasy, pokožka a nechty
    • Imunitný systém
    • Obličky a močové cesty
    • Dýchací systém
    • Spánok
    • Chudnutie
    • Zdravie mužov
    • Zdravie žien
    Všetko z kategórie Ciele pre zdravie →
  • Šport
    • Šport
    • Sacharidy

      Sacharidy

      Všetko z kategórie Sacharidy →
      • Carbo
      • Energetické gély
      • Izotonické nápoje
    • Kreatín

      Kreatín

      Všetko z kategórie Kreatín →
      • Kreatín malát
      • Kreatín monohydrát
    • Pred tréningom

      Pred tréningom

      Všetko z kategórie Pred tréningom →
      • Pred tréningom stimulanty
      • Pred tréningom pumpa
      • Pred tréningom shoty
      • Stimulanty
    • Proteínové prášky

      Proteínové prášky

      Všetko z kategórie Proteínové prášky →
      • Rastlinné proteíny
      • Zmesi srvátkovej bielkoviny
      • Koncentrát srvátkovej bielkoviny (WPC)
      • Izolát srvátkovej bielkoviny (WPI)
    • Prírastok hmotnosti

      Prírastok hmotnosti

      Všetko z kategórie Prírastok hmotnosti →
      • Gainer-y
    • Spaľovače tuku
    • Regenerácia
    • Posilňovače testosterónu
    Všetko z kategórie Šport →
  • Krása
    • Krása
    • Kúpanie a sprcha

      Kúpanie a sprcha

      Všetko z kategórie Kúpanie a sprcha →
      • Kúpeľňové doplnky
      • Kúpacie bomby a soli
      • Telové peelingy
      • Sprchové gély
      • Mydlá
    • Telová kozmetika

      Telová kozmetika

      Všetko z kategórie Telová kozmetika →
      • Dezodoranty a antiperspiranty
      • Telové mleká, masla, krémy a oleje
    • Pleťová kozmetika

      Pleťová kozmetika

      Všetko z kategórie Pleťová kozmetika →
      • Očné krémy
      • Pleťové krémy
      • Pleťové kyseliny, oleje a séra
      • Čistenie pleti
      • Hydroláty, hmly a toniká
      • Masky a íly
    • Ruky a nohy

      Ruky a nohy

      Všetko z kategórie Ruky a nohy →
      • Liečba kurích ok, mozoľov a vbočených palcov
      • Starostlivosť o nohy
      • Starostlivosť o ruky
    • Vlasová kozmetika

      Vlasová kozmetika

      Všetko z kategórie Vlasová kozmetika →
      • Kondicionéry
      • Farbenie vlasov
      • Vlasové masky
      • Vlasové oleje, séra a spreje
      • Šampóny
    • Intímna hygiena

      Intímna hygiena

      Všetko z kategórie Intímna hygiena →
      • Gély a mydlá
      • Vložky, slipové vložky, tampóny
    • Starostlivosť o ústa

      Starostlivosť o ústa

      Všetko z kategórie Starostlivosť o ústa →
      • Ústne vody
      • Zubné kefky
      • Zubné pasty
      • Náhradné hlavice kefiek
    • Ochrana pred slnkom

      Ochrana pred slnkom

      Všetko z kategórie Ochrana pred slnkom →
      • Opaľovacie krémy a emulzie
    Všetko z kategórie Krása →
  • Make-up
    • Make-up
    • Make-up na tvár
      • BB a CC krémy
      • Podkladové krémy
      • Podkladové krémy v podobe vankúšikov
      • Iný make-up na tvár
    • Make-up na pery
      • Rúže
      • Tóny a lesky na pery
      • Péče o pery
    • Make-up na oči
      • Riasenky
    • Nástroje a príslušenstvo na make-up
  • Mama a bábätko
    • Mama a bábätko
    • Tehotenstvo a materstvo

      Tehotenstvo a materstvo

      Všetko z kategórie Tehotenstvo a materstvo →
      • Plánovanie tehotenstva a testy
      • Starostlivosť v tehotenstve
      • Zdravie v tehotenstve
      • Dojčenie
      • Starostlivosť o pokožku a telo
    • Kŕmenie detí

      Kŕmenie detí

      Všetko z kategórie Kŕmenie detí →
      • Cumlíky na dojčenské fľaše
      • Dojčenské fľaše
      • Poháriky
      • Príslušenstvo na kŕmenie
      • Uchovávanie potravín
    • Zdravie detí
    • Detská hygiena
    • Detská výživa
    • Cumlíky
    Všetko z kategórie Mama a bábätko →
  • Domov
    • Domov
    • Aromaterapia
      • Difúzory a rozprašovače
      • Sady éterických olejov
      • Jednotlivé éterické oleje
      • Vonné oleje
      • Vonné tyčinky
    • Ochrana sluchu
      • Chrániče sluchu
      • Doplnky na ušné zátky
      • Ušné zátky
    • Domáca starostlivosť a čistenie
      • Čistiace prostriedky do kúpeľne
      • Eco Zone 🍃
      • Čistiace prostriedky do kuchyne
      • Pracie prostriedky
      • Univerzálne čistiace prostriedky
      • Neutralizátory pachov
    • Ochrana pred hmyzom a kliešťami
      • Elektronické odpudzovače kliešťov
      • Odpudzovače hmyzu
    • Domáce zvieratá
      • Doplnky pre zvieratá
      • Krmivo a pochúťky pre zvieratá
      • Starostlivosť a hygiena zvierat
      • Doplnky stravy pre zvieratá
      • Ochrana pred kliešťami a blechami
    • Saunové doplnky
      • Saunový éterický olej
      • Saunové nástroje a vybavenie
    • Filtrácia vody a fľaše
      • Fľaše na vodu
      • Filtre na vodu
  • Zdravie
    • Zdravie
    • Zdravá výživa

      Zdravá výživa

      Všetko z kategórie Zdravá výživa →
      • Nápoje a miešané nápoje
      • Raňajky a cereálie
      • Káva a čaj
      • Oleje a octy
      • Zdravé nápoje a džúsy
      • Zdravé občerstvenie
      • Bylinky a korenie
      • Džemy, med a sladké nátierky
      • Oriešková masla
      • Cestoviny a rezance
      • Omáčky a dochucovadlá
      • Športová výživa
      • Alternatívy cukru
      • Všetko z kategórie Zdravá výživa →
    • Intímne zdravie

      Intímne zdravie

      Všetko z kategórie Intímne zdravie →
      • Kondómy
      • Lubrikačné gély a intímna starostlivosť
      • Produkty pre dospelých
    • Zdravotnícke potreby a testy
    Všetko z kategórie Zdravie →
  • Značky
    • Značky
    • Naše značky
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top značky
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nové značky
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    Všetky značky A–Z →
  • Výpredaj
  • Imunitná sezóna
  1. Domov
  2. Vitamíny a doplnky stravy
  3. Minerály
  4. Selén

Selén

(35 produktov)
  • Chróm
  • Vápnik
  • Jód
  • Železo
  • Horčík
  • Draslík
  • Selén
  • Kremík
  • Zinok
  • Najrelevantnejšie
  • Najpredávanejšie
  • Abecedne, od A po Z
  • Abecedne, od Z po A
  • Cena, od najnižšej po najvyššiu
  • Cena, od najvyššej po najnižšiu
  • Dátum, od najstarších po najnovšie
  • Dátum, od najnovších po najstaršie
Zobraziť ako

  • Vitaler's Chelated Zinc 15 mg + Organic Selenium 200 mcg, drops - 30 ml Vitaler's Chelated Zinc 15 mg + Organic Selenium 200 mcg, drops - 30 ml
    Vypredané

    Vitaler's

    Vitaler's Chelátový zinok 15 mg + Organický selén 200 mcg, kvapky - 30 ml

    No reviews
    Bežná cena €6.49
    Jednotková cena€2.16 /10 ml
    Zobraziť podrobnosti
  • Invex Remedies Selenium + Vitamin B12 - 300 ml Invex Remedies Selenium + Vitamin B12 - 300 ml Invex Remedies Selenium + Vitamin B12 - 300 ml

    Invex Remedies

    Invex Remedies Selén + vitamín B12 - 300 ml

    No reviews
    Bežná cena €19.39
    Jednotková cena€64.63 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Life Extension Se-Methyl L-Selenocysteine 200 mcg - 90 Capsules Life Extension Se-Methyl L-Selenocysteine 200 mcg - 90 Capsules
    20% zľava

    Life Extension

    Life Extension Se-metyl-L-selenocysteín 200 mcg – 90 kapsúl

    No reviews
    Predajná cena €11.81 Bežná cena €14.79
    Jednotková cena€0.13 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Solgar Selenium 200 mcg - 50 Tablets
    Vypredané

    Solgar

    Solgar Selén 200 mcg - 50 tabliet

    1 review
    Bežná cena €18.79
    Jednotková cena€0.38 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Toda Heart Of Gold Formula - 120 ml
    10% zľava

    TODA

    Toda Heart Of Gold Formula - 120 ml

    No reviews
    Predajná cena €106.19 Bežná cena €117.99
    Jednotková cena€884.92 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Dr Enzmann Selenium MSE - 120 Tablets Dr Enzmann Selenium MSE - 120 Tablets Dr Enzmann Selenium MSE - 120 Tablets
    Vypredané

    Mito Pharma

    Dr. Enzmann Selén MSE - 120 tabliet

    No reviews
    Bežná cena €37.89
    Jednotková cena€0.32 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Swanson Selenium L-Selenomethionine 100 mcg - 300 Capsules

    Swanson

    Swanson Selén L-selenometionín 100 mcg – 300 kapsúl

    No reviews
    Bežná cena €8.89
    Jednotková cena€0.03 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Toda Heart Of Gold Formula - 60 ml
    Vypredané

    TODA

    Toda Heart Of Gold Formula - 60 ml

    No reviews
    Bežná cena €76.99
    Jednotková cena€1,283.17 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Dr Enzmann Selemit MSE 200 mcg - 60 Capsules Dr Enzmann Selemit MSE 200 mcg - 60 Capsules Dr Enzmann Selemit MSE 200 mcg - 60 Capsules
    Vypredané

    Mito Pharma

    Dr Enzmann Selemit MSE 200 mcg - 60 kapsúl

    No reviews
    Bežná cena €35.29
    Jednotková cena€0.59 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Dr Enzmann Selemit MSE 200 mcg - 60 Capsules Dr Enzmann Selemit MSE 200 mcg - 60 Capsules Dr Enzmann Selemit MSE 200 mcg - 60 Capsules
    15% zľava

    Mito Pharma

    Dr Enzmann Selemit MSE 200 mcg - 60 kapsúl

    No reviews
    Predajná cena €27.19 Bežná cena €31.99
    Jednotková cena€0.45 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Aura Herbals Selenium 200 mcg - 60 Capsules Aura Herbals Selenium 200 mcg - 60 Capsules
    15% zľava

    Aura Herbals

    Aura Herbals Selén 200 mcg – 60 kapsúl

    No reviews
    Predajná cena €5.50 Bežná cena €6.49
    Jednotková cena€0.09 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Predchádzajúce
  • Stránka 2 / 2
  • 1
  • 2
  • Ďalej

Selén:

Selén, je esenciálny stopový prvok, ktorý zohráva kľúčovú úlohu v mnohých telesných funkciách napriek jeho nepatrnej potrebnej dávke. Tento účinný mikroelement sa môže pochváliť pôsobivými antioxidačnými vlastnosťami, podporuje metabolizmus štítnej žľazy, a môže pomôcť predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam. Poďme preskúmať význam selénu a jeho rozsiahly vplyv na ľudské zdravie.

Význam selénu v organizme

Nedávne štúdie čoraz viac zdôrazňujú dôležitú úlohu selénu pri udržiavaní celkového zdravia a prevencii rôznych ochorení. Hoci sa selén ukladá v celom tele, s najvyššou koncentráciou v štítnej žľaze, dopyt organizmu po tomto prvku ďaleko prevyšuje jeho zásobnú kapacitu. To zdôrazňuje potrebu pravidelného príjmu v strave alebo jeho dopĺňania.

Selén je mimoriadne dôležitý pre správnu funkciu štítnej žľazy. Zohráva kľúčovú úlohu pri produkcii a metabolizme hormónov štítnej žľazy, ktoré ovplyvňujú takmer každú bunku v tele. Nedostatok selénu môže vážne ovplyvniť funkciu štítnej žľazy, čo môže viesť k autoimunitnému zápalu a hypotyreóze.

Zdravotné prínosy selénu

Vplyv selénu na zdravie je mnohostranný:

  • Silný antioxidant:
  • Posilňovač imunitného systému: Selén účinne bojuje proti oxidačnému stresu spojenému s chronickými ochoreniami tým, že neutralizuje nadbytočné voľné radikály: Posilňuje imunitnú odpoveď, a poskytuje ochranu pred infekciami. Nízka hladina selénu môže zhoršiť funkciu T-lymfocytov a ďalších imunitných buniek.
  • Zdravie srdca: Dostatočný príjem selénu môže znížiť zápalové markery, ktoré sú kľúčovým rizikovým faktorom srdcových ochorení.
  • Kognitívne funkcie: Selén môže zlepšiť kognitívne funkcie, najmä u starších ľudí.
  • Plodnosť mužov:

Synergia selénu a zinku

Selén a zinok pôsobia synergicky ako antioxidanty , chrániace DNA pred reaktívnymi formami kyslíka a zabraňujúce poškodeniu zdravých buniek. Táto kombinácia sa často využíva v liečebných postupoch, najmä pri liečbe rakoviny.

Rozpoznanie nedostatku selénu

Nedostatok selénu je prekvapivo častý a môže sa prejavovať rôznymi spôsobmi:

  • Chronická únava
  • Zhoršenie nálady a nervozita
  • Depresívne stavy v závažných prípadoch
  • Zvýšené riziko kardiovaskulárnych ochorení
  • Štítna žľaza dysfunkcia
  • Opakované infekcie
  • Problémy s plodnosťou

Prírodné zdroje selénu

Selén sa prirodzene vyskytuje v pôde a vode, a dostáva sa do rôznych potravín. Obsah, selénu sa však môže výrazne líšiť v závislosti od pôdnych podmienok. Medzi dobré potravinové zdroje patrí napr:

  • orechy a semená (najmä brazílske orechy, slnečnicové semená, a vlašské orechy)
  • ustrice a iné morské plody
  • ryby (halibut, tuniak, sardinky, treska, sleď)
  • Vajcia
  • Kuracie mäso
  • Orgánové mäso (najmä obličkové)

Stojí za zmienku, že selén z potravy sa vstrebáva v miere 55-60%. Avšak, prvok je krehký a môže sa ľahko znehodnotiť počas spracovania potravín.

Optimalizácia suplementácie selénu

Aby ste maximalizovali prínosy suplementácie selénu:

  • Selén užívajte ráno nalačno, aby sa optimálne vstrebával.
  • Uvedomte si, že niektoré živiny (, ako napríklad vláknina a vitamín C), môžu narúšať vstrebávanie selénu.
  • Zvážte užívanie selénu s vitamínom E, ktorý môže zvýšiť jeho biologickú dostupnosť.
  • Vždy dodržiavajte odporúčané dávky, pretože nadmerný príjem selénu môže byť škodlivý.

Záver: Selén je silná mikroživina s ďalekosiahlymi účinkami na ľudské zdravie. Od podpory funkcie štítnej žľazy až po posilnenie imunitného systému a ochranu pred oxidačným stresom, Selén zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní celkového zdravia. Či už prostredníctvom vyváženej stravy bohatej na potraviny obsahujúce selén, alebo prostredníctvom starostlivej suplementácie, zabezpečenie dostatočného príjmu selénu je dôležitým krokom k optimálnemu zdraviu.

Preskúmajte našu ponuku vysokokvalitných doplnkov stravy so selénom v Medpaku, ktoré podporia vaše zdravotné ciele. Nezabudnite sa pred začatím akéhokoľvek nového režimu užívania doplnkov poradiť so zdravotníckym pracovníkom, najmä ak máte už existujúce zdravotné ťažkosti alebo užívate lieky.

Medpak

Objavte Medpak – vašu dôveryhodnú adresu pre prémiové produkty v oblasti zdravia a wellness už od roku 2014. Z Krakova v Poľsku dodávame starostlivo vybrané výživové doplnky, fitness príslušenstvo a kozmetiku zákazníkom po celej Európe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Slovensko (EUR €)

Informácie

  • Zásady ochrany súkromia
  • Reklamačný poriadok
  • Podmienky služby
  • Odstúpenie od zmluvy
  • Navrhnite produkt

Zákaznícky servis

  • O nás
  • Informácie o platbe
  • Informácie o doprave
  • Vrátenie a výmeny
  • Impressum
  • Blog
  • Naša veľkoobchodná stránka
  • Kontakt

Kontakt

Telefón: +48 12 446 64 99

E-mail: info@medpak.shop

Po–Pi: 08:00-16:00

Kontaktujte nás

© 2026 Medpak.
Akceptované platobné metódy
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vyberte možnosti

Položka bola pridaná do vášho košíka.

Zobraziť košík