Preskočiť na obsah

Ťažko dostupné značky v jednom obchode

Značky, ktoré u vás ťažko zoženiete – všetky v jednom obchode

Pomoc a kontakt
  • Slovensko (EUR €)
Medpak
Účet Košík
  • Vitamíny a doplnky stravy
    • Vitamíny a doplnky stravy
    • Aminokyseliny
      • L-Arginín
      • L-Karnitín
      • L-Karnozín
      • L-Citrulín
      • L-Glutatión
      • L-Glutamín
      • L-Lyzín
      • L-Prolín
      • L-Teanín
      • L-Tryptofán
      • L-Tyrozín
      • N-Acetyl cysteín (NAC)
    • Antioxidanty
      • Alfa-lipoová kyselina
      • Astaxantín
      • Koenzým Q10 (CoQ10)
      • Luteín a zeaxantín
      • Kvercetín
      • Resveratrol
    • Byliny
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberín
      • Cascara Sagrada
      • Mačací pazúr (Uña de Gato)
      • Kurkumín a kurkuma
      • Púpavový koreň
      • Čertov pazúr
      • Echinacea
      • Cesnak
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Červený ďatelina
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Minerály
      • Chróm
      • Vápnik
      • Jód
      • Železo
      • Horčík
      • Draslík
      • Selén
      • Kremík
      • Zinok
    • Vitamíny
      • Vitamín A
      • Vitamín B
      • Vitamín C
      • Vitamín D
      • Vitamín E
      • Vitamín K
      • Multivitamíny
    • Rybí olej a omega mastné kyseliny (EPA, DHA)
    • Kolagén
    • Probiotiká
    • Melatonín
    • Zelené potraviny a superpotraviny
  • Ciele pre zdravie
    • Ciele pre zdravie
    • Mozog a kognitívne funkcie
    • Kosti, kĺby a chrupavky
    • Srdce a cievy
    • Detoxikácia a očista
    • Tráviaci systém
    • Energia
    • Oči a zrak
    • Vlasy, pokožka a nechty
    • Imunitný systém
    • Obličky a močové cesty
    • Dýchací systém
    • Spánok
    • Chudnutie
    • Zdravie mužov
    • Zdravie žien
    Všetko z kategórie Ciele pre zdravie →
  • Šport
    • Šport
    • Sacharidy

      Sacharidy

      Všetko z kategórie Sacharidy →
      • Carbo
      • Energetické gély
      • Izotonické nápoje
    • Kreatín

      Kreatín

      Všetko z kategórie Kreatín →
      • Kreatín malát
      • Kreatín monohydrát
    • Pred tréningom

      Pred tréningom

      Všetko z kategórie Pred tréningom →
      • Pred tréningom stimulanty
      • Pred tréningom pumpa
      • Pred tréningom shoty
      • Stimulanty
    • Proteínové prášky

      Proteínové prášky

      Všetko z kategórie Proteínové prášky →
      • Rastlinné proteíny
      • Zmesi srvátkovej bielkoviny
      • Koncentrát srvátkovej bielkoviny (WPC)
      • Izolát srvátkovej bielkoviny (WPI)
    • Prírastok hmotnosti

      Prírastok hmotnosti

      Všetko z kategórie Prírastok hmotnosti →
      • Gainer-y
    • Spaľovače tuku
    • Regenerácia
    • Posilňovače testosterónu
    Všetko z kategórie Šport →
  • Krása
    • Krása
    • Kúpanie a sprcha

      Kúpanie a sprcha

      Všetko z kategórie Kúpanie a sprcha →
      • Kúpeľňové doplnky
      • Kúpacie bomby a soli
      • Telové peelingy
      • Sprchové gély
      • Mydlá
    • Telová kozmetika

      Telová kozmetika

      Všetko z kategórie Telová kozmetika →
      • Dezodoranty a antiperspiranty
      • Telové mleká, masla, krémy a oleje
    • Pleťová kozmetika

      Pleťová kozmetika

      Všetko z kategórie Pleťová kozmetika →
      • Očné krémy
      • Pleťové krémy
      • Pleťové kyseliny, oleje a séra
      • Čistenie pleti
      • Hydroláty, hmly a toniká
      • Masky a íly
    • Ruky a nohy

      Ruky a nohy

      Všetko z kategórie Ruky a nohy →
      • Liečba kurích ok, mozoľov a vbočených palcov
      • Starostlivosť o nohy
      • Starostlivosť o ruky
    • Vlasová kozmetika

      Vlasová kozmetika

      Všetko z kategórie Vlasová kozmetika →
      • Kondicionéry
      • Farbenie vlasov
      • Vlasové masky
      • Vlasové oleje, séra a spreje
      • Šampóny
    • Intímna hygiena

      Intímna hygiena

      Všetko z kategórie Intímna hygiena →
      • Gély a mydlá
      • Vložky, slipové vložky, tampóny
    • Starostlivosť o ústa

      Starostlivosť o ústa

      Všetko z kategórie Starostlivosť o ústa →
      • Ústne vody
      • Zubné kefky
      • Zubné pasty
      • Náhradné hlavice kefiek
    • Ochrana pred slnkom

      Ochrana pred slnkom

      Všetko z kategórie Ochrana pred slnkom →
      • Opaľovacie krémy a emulzie
    Všetko z kategórie Krása →
  • Make-up
    • Make-up
    • Make-up na tvár
      • BB a CC krémy
      • Podkladové krémy
      • Podkladové krémy v podobe vankúšikov
      • Iný make-up na tvár
    • Make-up na pery
      • Rúže
      • Tóny a lesky na pery
      • Péče o pery
    • Make-up na oči
      • Riasenky
    • Nástroje a príslušenstvo na make-up
  • Mama a bábätko
    • Mama a bábätko
    • Tehotenstvo a materstvo

      Tehotenstvo a materstvo

      Všetko z kategórie Tehotenstvo a materstvo →
      • Plánovanie tehotenstva a testy
      • Starostlivosť v tehotenstve
      • Zdravie v tehotenstve
      • Dojčenie
      • Starostlivosť o pokožku a telo
    • Kŕmenie detí

      Kŕmenie detí

      Všetko z kategórie Kŕmenie detí →
      • Cumlíky na dojčenské fľaše
      • Dojčenské fľaše
      • Poháriky
      • Príslušenstvo na kŕmenie
      • Uchovávanie potravín
    • Zdravie detí
    • Detská hygiena
    • Detská výživa
    • Cumlíky
    Všetko z kategórie Mama a bábätko →
  • Domov
    • Domov
    • Aromaterapia
      • Difúzory a rozprašovače
      • Sady éterických olejov
      • Jednotlivé éterické oleje
      • Vonné oleje
      • Vonné tyčinky
    • Ochrana sluchu
      • Chrániče sluchu
      • Doplnky na ušné zátky
      • Ušné zátky
    • Domáca starostlivosť a čistenie
      • Čistiace prostriedky do kúpeľne
      • Eco Zone 🍃
      • Čistiace prostriedky do kuchyne
      • Pracie prostriedky
      • Univerzálne čistiace prostriedky
      • Neutralizátory pachov
    • Ochrana pred hmyzom a kliešťami
      • Elektronické odpudzovače kliešťov
      • Odpudzovače hmyzu
    • Domáce zvieratá
      • Doplnky pre zvieratá
      • Krmivo a pochúťky pre zvieratá
      • Starostlivosť a hygiena zvierat
      • Doplnky stravy pre zvieratá
      • Ochrana pred kliešťami a blechami
    • Saunové doplnky
      • Saunový éterický olej
      • Saunové nástroje a vybavenie
    • Filtrácia vody a fľaše
      • Fľaše na vodu
      • Filtre na vodu
  • Zdravie
    • Zdravie
    • Zdravá výživa

      Zdravá výživa

      Všetko z kategórie Zdravá výživa →
      • Nápoje a miešané nápoje
      • Raňajky a cereálie
      • Káva a čaj
      • Oleje a octy
      • Zdravé nápoje a džúsy
      • Zdravé občerstvenie
      • Bylinky a korenie
      • Džemy, med a sladké nátierky
      • Oriešková masla
      • Cestoviny a rezance
      • Omáčky a dochucovadlá
      • Športová výživa
      • Alternatívy cukru
      • Všetko z kategórie Zdravá výživa →
    • Intímne zdravie

      Intímne zdravie

      Všetko z kategórie Intímne zdravie →
      • Kondómy
      • Lubrikačné gély a intímna starostlivosť
      • Produkty pre dospelých
    • Zdravotnícke potreby a testy
    Všetko z kategórie Zdravie →
  • Značky
    • Značky
    • Naše značky
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top značky
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nové značky
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    Všetky značky A–Z →
  • Výpredaj
  • Imunitná sezóna
  1. Domov
  2. Vitamíny a doplnky stravy
  3. Minerály
  4. Vápnik

Vápnik

(49 produktov)
  • Chróm
  • Vápnik
  • Jód
  • Železo
  • Horčík
  • Draslík
  • Selén
  • Kremík
  • Zinok
  • Najrelevantnejšie
  • Najpredávanejšie
  • Abecedne, od A po Z
  • Abecedne, od Z po A
  • Cena, od najnižšej po najvyššiu
  • Cena, od najvyššej po najnižšiu
  • Dátum, od najstarších po najnovšie
  • Dátum, od najnovších po najstaršie
Zobraziť ako

  • vitamíny, minerály, probiotiká a starostlivosť o pleť na jeseň



    Pozrite si teraz
  • Ostrovit Vitamin D3 + K2 + Calcium - 90 Tablets Ostrovit Vitamin D3 + K2 + Calcium - 90 Tablets
    10% zľava

    Ostrovit

    Ostrovit Vitamín D3 + K2 + Vápnik - 90 tabliet

    12 reviews
    Predajná cena €6.47 Bežná cena €7.19
    Jednotková cena€0.07 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Now Foods Calcium & Magnesium - 100 Tablets Now Foods Calcium & Magnesium - 100 Tablets Now Foods Calcium & Magnesium - 100 Tablets

    Now Foods

    Now Foods Vápnik a horčík - 100 tabliet

    1 review
    Bežná cena €14.09
    Jednotková cena€0.14 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Medverita Calcium Citrate 500 mg - 120 Capsules Medverita Calcium Citrate 500 mg - 120 Capsules Medverita Calcium Citrate 500 mg - 120 Capsules

    Medverita

    Medverita Citrát vápenatý 500 mg - 120 kapsúl

    8 reviews
    Bežná cena €5.79
    Jednotková cena€0.05 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Now Foods Calcium Citrate Pure Powder - 227 g

    Now Foods

    Now Foods Citrát vápenatý čistý prášok - 227 g

    No reviews
    Bežná cena €14.69
    Jednotková cena€64.71 /kg
    Zobraziť podrobnosti
  • Swanson Calcium Citrate - 60 Capsules Swanson Calcium Citrate - 60 Capsules Swanson Calcium Citrate - 60 Capsules Swanson Calcium Citrate - 60 Capsules

    Swanson

    Swanson Citrát vápenatý - 60 kapsúl

    1 review
    Bežná cena €6.69
    Jednotková cena€0.11 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • ChildLife Liquid Calcium with Magnesium, Natural Orange Flavor - 473 ml ChildLife Liquid Calcium with Magnesium, Natural Orange Flavor - 473 ml ChildLife Liquid Calcium with Magnesium, Natural Orange Flavor - 473 ml

    ChildLife

    ChildLife Tekutý vápnik s horčíkom, Príchuť prírodného pomaranča - 473 ml

    3 reviews
    Bežná cena €24.99
    Jednotková cena€52.83 /l
    Zobraziť podrobnosti
  • Aliness Calcium from Oyster Shell with Vitamin K2 MK-7 and D3 - 100 Tablets Aliness Calcium from Oyster Shell with Vitamin K2 MK-7 and D3 - 100 Tablets Aliness Calcium from Oyster Shell with Vitamin K2 MK-7 and D3 - 100 Tablets

    Aliness

    Aliness Vápnik zo škrupiny ustrice s vitamínom K2 MK-7 a D3 - 100 tabliet

    2 reviews
    Bežná cena €12.19
    Jednotková cena€0.12 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Solgar Advanced Calcium Complex - 120 Tablets Solgar Advanced Calcium Complex - 120 Tablets Solgar Advanced Calcium Complex - 120 Tablets Solgar Advanced Calcium Complex - 120 Tablets Solgar Advanced Calcium Complex - 120 Tablets
    Vypredané

    Solgar

    Solgar Advanced Calcium Complex - 120 tabliet

    4 reviews
    Bežná cena €50.69
    Jednotková cena€0.42 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Pharmovit D3-Vit 4000 Active - 120 Softgels
    10% zľava

    Pharmovit

    Pharmovit D3-Vit 4000 Active - 120 mäkkých gélov

    2 reviews
    Predajná cena €5.39 Bežná cena €5.99
    Jednotková cena€0.04 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Swanson Calcium Citrate & Vitamin D3 - 250 Tablets Swanson Calcium Citrate & Vitamin D3 - 250 Tablets Swanson Calcium Citrate & Vitamin D3 - 250 Tablets Swanson Calcium Citrate & Vitamin D3 - 250 Tablets

    Swanson

    Swanson Citrát vápenatý a vitamín D3 - 250 tabliet

    3 reviews
    Bežná cena €21.59
    Jednotková cena€0.09 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Now Foods Calcium & Magnesium - 120 Softgels Now Foods Calcium & Magnesium - 120 Softgels Now Foods Calcium & Magnesium - 120 Softgels

    Now Foods

    Now Foods Vápnik a horčík - 120 mäkkých gélov

    2 reviews
    Bežná cena €12.89
    Jednotková cena€0.11 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Life Extension Calcium D-Glucarate 200 mg - 60 Capsules Life Extension Calcium D-Glucarate 200 mg - 60 Capsules

    Life Extension

    Life Extension D-glukarát vápenatý 200 mg - 60 kapsúl

    No reviews
    Bežná cena €25.79
    Jednotková cena€0.43 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Nutrend Flexit Drink Orange - 400 g

    Nutrend

    Nutrend Flexit Drink Orange - 400 g

    3 reviews
    Bežná cena €16.09
    Jednotková cena€40.23 /kg
    Zobraziť podrobnosti
  • Solgar Calcium Magnesium Plus Zinc - 250 Tablets
    Vypredané

    Solgar

    Solgar Vápnik, horčík a zinok - 250 tabliet

    1 review
    Bežná cena €23.69
    Jednotková cena€0.09 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Solgar Calcium Magnesium Plus Boron  - 250 Tablets Solgar Calcium Magnesium Plus Boron  - 250 Tablets Solgar Calcium Magnesium Plus Boron  - 250 Tablets Solgar Calcium Magnesium Plus Boron  - 250 Tablets Solgar Calcium Magnesium Plus Boron  - 250 Tablets
    Vypredané

    Solgar

    Solgar Vápnik, horčík a bór - 250 tabliet

    4 reviews
    Bežná cena €28.79
    Jednotková cena€0.12 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Nutrend Flexit Drink Lemon - 400 g

    Nutrend

    Nutrend Flexit Drink Lemon - 400 g

    2 reviews
    Bežná cena €16.09
    Jednotková cena€40.23 /kg
    Zobraziť podrobnosti
  • Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules Vitaler's Calcium 120 mg + Vitamin D3 2000 IU - 120 Capsules

    Vitaler's

    Vitaler's Vápnik 120 mg + vitamín D3 - 120 kapsúl

    No reviews
    Bežná cena €7.99
    Jednotková cena€0.07 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Solgar Calcium Magnesium with Vitamin D3 - 150 Tablets

    Solgar

    Solgar Vápnik a horčík s vitamínom D3 - 150 tabliet

    1 review
    Bežná cena €19.29
    Jednotková cena€0.13 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Protego Calcium Effervescent - 20 Tablets

    Salvum

    Protego Calcium Effervescent - 20 tabliet

    2 reviews
    Bežná cena €2.69
    Jednotková cena€0.13 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Nutrend Flexit Drink Grapefruit - 400 g

    Nutrend

    Nutrend Flexit Drink Grapefruit - 400 g

    3 reviews
    Bežná cena €16.09
    Jednotková cena€40.23 /kg
    Zobraziť podrobnosti
  • Life Extension Bone Restore with Vitamin K2 - 120 Capsules
    Vypredané

    Life Extension

    Life Extension Obnova kostí s vitamínom K2 - 120 kapsúl

    No reviews
    Bežná cena €29.69
    Jednotková cena€0.25 za položku
    Zobraziť podrobnosti
  • Nutrend Flexit Drink Strawberry - 400 g

    Nutrend

    Nutrend Flexit Drink St RAW berry - 400 g

    No reviews
    Bežná cena €16.49
    Jednotková cena€41.23 /kg
    Zobraziť podrobnosti
  • Nutrend Flexit Drink Peach - 400 g

    Nutrend

    Nutrend Flexit Drink Broskyňa - 400 g

    2 reviews
    Bežná cena €16.19
    Jednotková cena€40.48 /kg
    Zobraziť podrobnosti
  • Predchádzajúce
  • Stránka 1 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ďalej

Pochopenie životne dôležitej úlohy vápnika v tele

Vápnik je základný minerál, ktorý tvorí 1,4 - 1,7% telesnej hmotnosti, pričom 99% sa nachádza v kostiach. Tento základný prvok nielen podporuje zdravie kostí ; pôsobí ako kofaktor mnohých enzýmov, podporuje obehový systém, a zabezpečuje správnu funkciu svalov. Hoci je vápnik kľúčový pre každého, jeho význam sa zdôrazňuje najmä v detstve a v ďalších kľúčových fázach života.

Ako vápnik funguje vo vašom tele

Vápnik zohráva kľúčovú úlohu pri budovaní a udržiavaní silných, zdravých kostí. Vaše telo musí neustále dopĺňať zásoby vápnika, pretože jeho nedostatok môže vyvolať odvápňovanie kostí, čo vedie k ich úbytku a zvýšenej náchylnosti TiB na zlomeniny. Okrem zdravia kostí, plní vápnik rôzne dôležité funkcie:

  • Uľahčuje neurotransmisiu vedením nervových impulzov
  • Podieľa sa na procesoch zrážania krvi
  • Reguluje regeneráciu buniek a reakcie oplodnenia
  • Riadi svalové kontrakcie a uvoľňovanie hormónov

Zabezpečenie dostatočného prísunu vápnika je obzvlášť dôležité v obdobiach zvýšených potrieb, ako je tehotenstvo, fázy rýchleho rastu, menopauza, a pre starších ľudí, ktorí zažívajú vekovésúvisiacej s poklesom hustoty kostí.

Vápnik vs. vápno: Je dôležité rozlišovať medzi vápnikom a vápnom, pretože sa často zamieňajú. Vápnik je základný minerál, ktorý podporuje zdravie kostí a nachádza sa v potravinových doplnkoch. Na druhej strane vápnik, je chemická látka používaná v poľnohospodárstve a stavebníctve a nie je vhodná na ľudskú spotrebu. Hoci vápenec, sedimentárna hornina obsahujúca uhličitan vápenatý, súvisí s vápnikom, je to odlišná látka.

Vápnik spolu: Celkový vápnik je kľúčový diagnostický parameter meraný v krvnom sére.

Tento test pomáha vyhodnotiť celkovú hladinu vápnika v tele a bežne sa používa na monitorovanie zdravia kostí, obličiek, prištítnych teliesok, a tráviaceho traktu. Pravidelné merania koncentrácie vápnika sa čoraz častejšie stávajú súčasťou preventívnych zdravotných prehliadok, aby sa včas odhalil potenciálny nedostatok a umožnili sa včasné zásahy.

Rozhodujúca úloha vápnika pre zdravie detí

Vápnik je pre deti obzvlášť dôležitý, hrá kľúčovú úlohu pri vývoji kostí a celkovom raste. Význam vápnika je najvýznamnejší v prvých troch rokoch života, keď kosti rýchlo rastú a vyvíjajú sa. Primeraný príjem vápnika v detstve môže pomôcť predchádzať ochoreniam, ako je krivica, a znížiť riziko osteoporózy v neskoršom veku.

Potraviny bohaté na vápnik pre vyváženú stravu

Mliečne výrobky sú dobre známymi zdrojmi vápnika, a mnohé ďalšie potraviny môžu pomôcť pokryť vašu potrebu vápnika:

  • Ryby: Sardinky, losos, a šproty
  • Orechy a semená: Mandle, lieskové orechy, a sezamové semienka
  • Zelenina: Zelenina: kapusta, brokolica, ružičkový kel, a zelená fazuľka
  • Potraviny obohatené vápnikom: Pri výbere mliečnych výrobkov, sa rozhodnite pre nízkotučné alebo odtučnené varianty, aby ste sa vyhli nadmernému príjmu nasýtených tukov.

Nezabúdajte, že, rozmanitá strava bohatá na potraviny obsahujúce vápnik je kľúčom k udržaniu optimálnej hladiny vápnika a podpore celkového zdravia.

Záver: Pochopenie významu vápnika a zabezpečenie jeho dostatočného príjmu je kľúčové pre udržanie silných kostí, správnej funkcie svalov, a celkového zdravia počas celého života. Či už prostredníctvom vyváženej stravy alebo doplnkov stravy, uprednostňovanie príjmu vápnika môže významne prispieť k vašej dlhodobej pohode. Ak máte obavy o svoju hladinu vápnika alebo zvažujete jeho doplnenie, poraďte sa so zdravotníckym pracovníkom, aby ste určili najlepší prístup pre vaše individuálne potreby.

Medpak

Objavte Medpak – vašu dôveryhodnú adresu pre prémiové produkty v oblasti zdravia a wellness už od roku 2014. Z Krakova v Poľsku dodávame starostlivo vybrané výživové doplnky, fitness príslušenstvo a kozmetiku zákazníkom po celej Európe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Slovensko (EUR €)

Informácie

  • Zásady ochrany súkromia
  • Reklamačný poriadok
  • Podmienky služby
  • Odstúpenie od zmluvy
  • Navrhnite produkt

Zákaznícky servis

  • O nás
  • Informácie o platbe
  • Informácie o doprave
  • Vrátenie a výmeny
  • Impressum
  • Blog
  • Naša veľkoobchodná stránka
  • Kontakt

Kontakt

Telefón: +48 12 446 64 99

E-mail: info@medpak.shop

Po–Pi: 08:00-16:00

Kontaktujte nás

© 2026 Medpak.
Akceptované platobné metódy
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vyberte možnosti

Položka bola pridaná do vášho košíka.

Zobraziť košík